4.9/5 - (36 امتیاز)

جهت خرید پشم سنگ پتویی و مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 09137641952

پشم سنگ پتویی چیست ؟

 بیشترین مصرف انرژی در ایران مربوط به بخش صنعت، منازل و اداری است که برای صرفه جویی در آن ها، عایق پشم سنگ پتویی کاربرد زیادی دارد. از این عایق پشم سنگ پتویی که انعطاف پذیر است برای مصارف عمومی طراحی شده است.

عایق پتویی (پشم سنگ توری دار) به ایزو بلانکت نیز معروف است و مطابق با استاندارد ASTM C592 تولید می شود. عایق ایزوبلانکت در هنگام ساخت برای انعطاف پذیری بهتر، تحت انجام عملیات دوخت قرار گرفته و با روکش هایی مانند توری سیمی، فویل آلومینیومی، پارچه نسوز، کاغذ گرافت و یا کاغذ آلومینیوم مسلح پوشانده می شود.

دمای کارکرد پشم پتویی:

از خصوصیات بارز پشم سنگ پتویی تحمل دمای حرارتی بالای تا 750 درجه است. در اکثر صنایع و ساختمان ها پشم سنگ به کار میرود و پشم سنگ پتویی با کیفیت های مختلف به صورت رول در شهرهای اصفهان، کرج و گلپایگان تولید می شود که به دلیل چگالی بالا و انتقال حرارت پایین، در سکوهای نفتی و کوره ها و لوله های صنعتی و مجاری جریان های داغ مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربردهای پشم سنگ پتویی

پشم سنگ پتویی

عایق های پتویی (پشم سنگ توری دار) را به صورت یک طرفه توری و دو طرفه توری گالوانیزه با روکش هایی از جنس کاغذ کرافت، فویل آلومینیوم و پارچه نسوز تولید می شود که به خاطر استفاده از مواد با کیفیت میتواند دمای زیادی را در خود نگه دارد و از بیرون رفتن دما جلوگیری میکند.

عایق های ایزو بلانکت در انواع دانسیته ها و ضخامت های مختلف برای مصارف گوناگون تولید می گردد. عایق پشم سنگ پتویی برای مصارف مختلف از دانسیته های 80 تا 150 کیلوگرم بر متر مکعب و ضخامت های 30 تا 100 میلی متر موجود می باشد که بسته به نیاز از آن ها استفاده می شود.

عایق بندی چیست ؟

برای یک عایق بندی خوب و کاهش هزینه های مصرف انرژی شما نیاز نیست هزینه های زیادی را متحمل بشوید. تنها با پرداخت مبلغی مقرون به صرفه می توانید محل زندگی یا کار خود را با استفاده از پشم سنگ ایزوله کرده و نه تنها به بهینه سازی مصرف انرژی و کاهش هزینه ها کمک کرده اید، بلکه در هدر نرفتن منابع طبیعی و جلوگیری از ورود صدای مزاحم به درون محل سکونت و دفتر کار خود تغییرات اساسی را مشاهده خواهید کرد.

محصول پشم سنگ در واقع الیاف معدنی و طبیعی می باشد که ضرری برای سلامت انسان و طبیعت ندارد و نصب بسیار آسانی دارد.. پشم سنگ با کیفیت از الیاف معدنی سنگ بازالت ( Basalt ) درست می شوند که یک سنگ آتشفشانی بسیار سخت، سیاه و ریز می باشد. به همین دلیل توانایی تحمل دمای بسیار بالا را دارد.

درصد زیادی از کل محصول پشم سنگ را الیاف ریز آتشفشانی و درصد بسیار کمی از آن را محصولاتی مانند رزین تشکیل می دهند. چون میزان انتقال حرارت توسط پشم سنگ، بسیار پایین است باعث می شود از آن به عنوان عایق استفاده کنند که مصرف انرژی بسیار کاهش پیدا کند.

پشم سنگ به دلیل دارا بودن مواد شیمیایی خنثی و بی اثر، جزء “بی خطرترین عایق های حرارتی و صوتی” حساب می شود. بسته به نوع پشم سنگ، محدوده دمایی آن مختلف است اما معمولا بین 300 تا 900 درجه سانتیگراد را تحمل می کند.

کاربردهای عایق پتویی

 • عایق پتویی قابل استفاده برای سقف سوله ها و کارگاه های صنعتی
 • قابل استفاده در مخازن بزرگ دایره ای و کروی
 • قابل اجرا بر اگزوز های صنعتی، دودکش کارخانه ها، خطوط مکش
 • عایق کاری لوله های عظیم انتقال
 • عایق کاری دیگ بخار، کوره، فر، اجاق و..
 • اجرا برای عایق کاری سطح های منحنی بزرگ با دمای زیاد

ویژگی های عایق پشم سنگ پتویی

 • عایق حرارتی
 • عایق صوتی
 • مقاوم به خوردگی و ارتعاشات شدید و آتش سوزی
 •  بدون آزبست، کلراید و دیگر موادی شیمیایی خطرناک
 • عدم انتشار گازهای سمی و سازگار با محیط زیست
 • دوام بسیار زیاد
 • خواص شیمیایی پایدار و از لحظا شیمیایی خنثی است
 • حمل و نقل، نصب و برش آسان
 • خواص فیزیکی پایدار
 • ضریب حرارت بالا
 • قیمت مناسب
 • دافع رطوبت

روش نصب پشم سنگ توری دار

همانطور که در بالا گفتیم عایق پشم سنگ پتویی در دیوارها ، کف و سقف ساختمان ها و مصارف عمومی استفاده میشود میتوان نصب عایق پتویی را به صورت عمودی و افقی نصب کرد قبل از نصب به نکات ایمنی دقت کنید تا از بروز آسیب ها جلوگیری کنید. بهتر است جنس روکش عایق را با توجه به مکان اجرایی انتخاب کنید. برای نصب عایق پشم سنگ توری دار به نکات زیر دقت کنید :

۱- در صورت وجود نشتی ابتدا آن را تعمیر کنید.
۲- طول عایق لازم را اندازه گرفته و و از پشت برش بزنید.
۳- لبه های عایق پتویی را بالای دیوار گذاشته و با میخ عایق پتویی را به دیوار بکوبید.
۴- عایق پتویی را در پشت لوله ها، مجراها و سیستم الکتریکی قرار دهید ولی اگر قادر به این کار نبودید عایق را با دقت برش دهید.
۵- وقتی همه ی سطح را پوشاندید دومین قطعه از عایق پشم سنگ پتویی را به لبه ی پایینی عایق اول وصل کنید.
۶-  بعد همه ی نقاط اتصال را نوار بندی کنید.
۷- برای پر کردن جاهای خالی عایق پتویی را به قطعات کوچک برش زده و در قسمت فوقانی تیر آهن قرار دهید و با فشار در جاهای خالی قرار دهید.

فروش پشم سنگ پتویی یا توری دار

با توجه به قیمت پشم سنگ توری دار یا پتویی که بسیار رقابتی و مقرون به صرفه است، سهم بازار خوبی را برای خود رقم زده است. فروش این محصول همانند پشم سنگ پانلی و سایر مدل‌ها با توجه به نوع و ضخامت مورد نیاز مشتری در سایزهای متنوع، انجام می‌شود.

قیمت پشم سنگ پتویی

عایق ها برای موارد مصارف مختلف دانسیته ها و ضخامت های مختلف نیز دارند پشم سنگ پتویی برای مکان هایی با سطوح صاف و یا منحنی های بزرگ است. که این موارد بر روی قیمت پشم سنگ پتویی تاثیر میگذارد. البته با توجه به نوسانات بسیار زیاد قیمت ارز و تورم باید قیمت را روزانه استعلام گرفت. برای استعلام قیمت عایق‌ پشم سنگ پتویی کافی است با مجموعه فراز عایق زرین تماس گرفته تا از بروز ترین قیمت ها اطلاع یابید.

خرید و فروش پشم سنگ پتویی

باید با توجه به مورد استفاده عایق مد نظر خود را انتخاب کنید عایق پشم سنگ پتویی بسیار انعطاف پذیر بوده و برای تغییرات محیطی پایداری خوبی دارد. از طرفی با توجه به مقرون به صرفه بودن قیمت پشم سنگ پتویی در بازار سهم خوبی را دارد این پشم سنگ هم همانند دیگر خرید پشم سنگ تخته ای و خرید پشم سنگ لوله ای و… نوع و ضخامت متفاوتی دارد. با توجه به نوسانات قیمت ارز و تورم قیمت پشم سنگ پتویی را به صورت روزانه باید استعلام کرد.