عایق پشم سنگ

پشم سنگ یک عایق معدنی است که از مواد معدنی سنگ بازالت که در طبیعت وجود دارد، تولید می شود. این سنگ جز سنگ های آتشفشانی است. ما چند نوع عایق همچون عایق های گرم و سرد داریم که پشم سنگ در دسته عایق های گرم قرار داده می شود. این عایق خواص آکوستیکی خیلی بالایی دارد.

عایق پشم سنگ یک عایق با ویژگی های زیاد است که توانسته از رقیبان خود همچون پشم شیشه و پشم سرباره بهتر باشد که نسبت به پشم سرباره طول عمر بیشتری دارد. علاوه بر این ضریب انتقال حرارت پشم سنگ پایین تر است. البته پشم سرباره از ضایعات کوره بلند ذوب آهن تولید می شود ولی برای عایق پشم سنگ به سنگ بازالت 100 درصد طبیعی نیاز است. پشم سنگ در مقایسه با پشم شیشه تفاوت های زیادی دارد و می توان گفت از همه نظر برتر است. برای دریافت قیمت پشم سنگ با مشاوران ما در ارتباط باشید.   09137641952

انواع پشم سنگ

 • پشم سنگ رولی یا پشم سنگ لحافی یا پشم سنگ روکش دار
 • پشم سنگ پانلی یا پشم سنگ تخته ای یا پشم سنگ ورقه ای
 • پشم سنگ توری دار یا پشم سنگ پتویی
 • پشم سنگ لوله ای
 • پشم سنگ خام

قیمت پشم سنگ

قیمت پشم سنگ با توجه به ویژگی هایی مانند قیمت روکش و الیاف پشم سنگ متغیر است. معمولا کارخانه های تولید کننده عایق پشم سنگ در ابتدای سال قیمت الیاف را اعلام کرده و تقریبا تا انتهای سال تغییر خاصی نمیکند اما قیمت روکش فویلدار یا کاغذی در طول سال ممکن است تغییر کند ولی در قیمت کل عایق پشم سنگ تغییر چندانی ندارد.

کارخانه های تولید کننده پشم سنگ بسیاری در کشور وجود دارند که تعدادی از آن ها پشم سنگ مرغوب تولید نمیکنند و این دلیل بر آن شده که مشتریان برای انتخاب پشم سنگ دچار مشکل شوند. برای خرید پشم سنگ مرغوب بهتر است از کارخانه های تولیدی انتخاب کنید که از نظر هزینه هم مقرون به صرفه نیز باشد.

کاربرد پشم سنگ

 • پشم سنگ در ماینر
 • پشم سنگ در استودیو
 • پشم سنگ کشاورزی
 • پشم سنگ در درب ضد سرقت و ضد حریق
 • پشم سنگ در کشت هیدروپونیک
 • پشم سنگ در کاشت گیاه
 • پشم سنگ در کف و دیوارهای مشترک و بیرونی ساختمان
 • پشم سنگ در سقف های شیروانی منازل مسکونی و صنعتی

ضخامت پشم سنگ

پشم سنگ با ضخامت های 3 سانت الی 10 سانت تولید می شود ،برای عایق کاری حرارتی علاوه بر استفاده از ضخامت های بالا باید از دانسیته های بالای پشم سنگ نیز استفاده شود. اما برای عایق کاری صوتی ضخامت پشم سنگ تاثیر مستقیم در جذب و دفع صدا دارد و نیازی به دانسیته بالا پشم سنگ نیست . پس دریافتید که با توجه به نیاز خود از پشم سنگ با ضخامت و دانسیته استفاده کنید و همیشه ضخامت و دانسیته بالا نشان دهنده ی بهترین عایق پشم سنگ نیست.

مزایای پشم سنگ

 1. عملکرد در برابر آتش : مقاومت استثنایی پشم سنگ در برابر آتش یکی از ویژگی های مهم پشم سنگ است.
 2. ویژگی های بیولوژیکی : الیاف پشم سنگ ذاتا استریل هستند و به همین خاطر محیط مناسبی برای رشد آفت، قارچ، باکتری و حشرات موذی نیست.
 3. سازگاری با محیط زیست : بین انواع عایق هایی که تا به حال در دنیا ساخته شده اند پشم سنگ بی ضررترین آنهاست.
 4. بهداشت و ایمنی : پشم سنگ آسیبی به پوست نمی زند و باعث سوزش آن نمی شود و در زمان آتش دود و ترکیبات سمی ندارد و همچنین از طرف سازمان بهداشت برای انسان بی ضرر است.
 5. قابلیت رسانایی حرارتی : قابلیت رسانایی یکی از مهمترین ویژگی های عایق های حرارتی است. لایه ی عایق پشم سنگ به ضخامت 5 سانتی متر مثل عملکرد دیوار آجری به ضخامت 1متر است مثل دیوار های ضخیم خانه های قدیمی در زمستان گرم و در تابستان خنک است.
 6. دفع آب : درست است که پشم سنگ رطوبت را جذب نمیکند ولی اگر برای عایق کاری لوله استفاده شود بهتر است با پوشش ضد رطوبت محافظت شود.
 7. دوام : برخلاف بعضی از فوم های پلیمری که دوام چندانی ندارند و به مرور زمان شکل و کیفیت خود را از دست می دهند، پشم سنگ کهنه یا خراب نمی شود و ویژگی های خود را به عنوان عایق موثر حرارتی سال ها و بلکه به مدت طول عمر ساختمان حفظ می کند.
 8. ویژگی های آکوستیکی : عایق پشم سنگ از دو طریق به کاهش صدا کمک می کند، با کاهش انتقال صدا در میان اجزا متشکله سازه و یا جذب صدا در سطح. افت انتقال صدا عبارت است از کاهش انرژی صوتی هنگام عبور از دیوار، کف، بام و غیره که در مجموع از خصوصیات محیط مادی است. صدا ممکن است در اثر ارتعاش هوا و یا در اثر ضربه مکانیکی ایجاد شود که هر کدام در جای خود باید مورد بررسی قرار گیرد.

خرید پشم سنگ با کیفیت

همانطور که میدانید بهتر است پشم سنگ تولید شده با مواد اولیه با کیفیت و مرغوب تهیه کنید که میتوانید از مجموعه فراز عایق زرین فعال در زمینه ی تولید انواع عایق پشم سنگ اقدام نمایید.راه های ارتباطی با کارشناسان فراز عایق زرین:

09137118501-09137641952